Odontoligijos klinika Vilniuje fb icon dentistinas netmaster

Paradantozės gydymas

Periodontitas (paradontozė)
Dantenų kraujavimas, skausmas ir uždegimas - tai pirmas periodontito (ši liga liaudiškai vadinama paradontoze) simptomas. Šią ligą sukelia dantenų bei žandikaulio užkrėtimas. Ankstyvojoje stadijoje nepastebima/nėra jokių apraiškų.
 Yra trys  periodontito sunkumo laipsniai:
1. Lengvas pasireiškia paciento dantenų niežuliu,  nemaloniu kvapu iš burnos ir dantų apnašų buvimu. Jau šiame etape tarp dantų ir dantenų gali atsirasti plyšiai ir erdvės, kurios yra vadinamos periodonto kišenėmis.2. Vidutinio sunkumo periodontitas - pagilėjusios patologinės dantenų kišenės, didesnių kaulų kišenių atsiradimas. Pacientai skundžiasi sunkiais skausmais dantų, dantenų, nemaloniu kvapu iš burnos. Pablogėja bendra ligonio būklė. Dėl to gali išsivystyti burnos hroniosepsis  –  bendras organizmo apsinuodijimas.      3. Sunkiajam  periodontitui yra būdingas stiprus dantų klibėjimas, iki visiško dantų  praradimo.
 Gydymas  - šaknų apnašų valymas ir šaknies poliravimas, atliekamas  mechaniniais instrumentais, ultragarsu bei lazeriu. Toks gydymas apsaugo nuo tolimesnio bakterijų dauginimosi; mažina dantenų kraujavimą, jautrumą; šalina dantų akmenis ir nemalonų burnos kvapą; neleidžia periodontitui progresuoti ir apimti kaulinį audinį.
Taip pat gali būti atliekama lopo operacija: atkeliant gleivinės lopą išvalomos granuliacijos ir užsiuvama gleivinė. Gali būt atliekamas dirbtinio kaulo arba membranos baltymo įvedimas į labiausiai rezerbuotas kaulo sritis aplink dantį. Tai leidžia atkurti prarastus danties kaulo audinius.